להפוך חלום למציאות

 

בשנות עבודתי הרבות, עברתי הליך תכנוני עם זוגות רבים.

כשמגיעים לקוחות חדשים לפגישה ראשונה,

לעתים הם - מבוהלים

לעתים הם - ממוקדים

לעתים הם - מבולבלים

לעתים הם - מתלבטים

 

לרוב - לכולם יש המון חלומות שאחד מתפקידי כאדריכלית הוא לדעת עליהם ולהבין אותם. תמיד - באים אלי בכדי לקבל יד מכוונת, מקצועית ובוטחת שתוביל אתכם להפוך את החלום למציאות. התכנון האדריכלי מתאפיין בגישות תכנוניות שונות. וכמובן, לכל אדריכל סגנון העבודה ודרך התקשורת שלו.

מהיכן מתחילים? לפני הכול, המלצה קטנה - שני הדברים הראשונים שיש לעשות לאחר סיום תהליך רכישת הקרקע הם:

  1. הזמנת מודד לביצוע תכנית מדידה של שטח.

  2. הוצאת דף מידע מהוועדה לתכנון ולבנייה.

 

ללא שני אלה, לא תתאפשר כל התחלה של תהליך התכנון האדריכלי... לאחר תקופה של פגישות והיכרות עם מספר אדריכלים. לאחר ששומעים המלצות, רואים עבודות ומבינים את דרכו התכנונית של האדריכל צריך לקחת החלטה – למי פונים לתכנן את ה-בית שלנו? (ב"ה" הידיעה!!!) האדריכל שאיתו הייתה התקשורת הטובה ביותר? האדריכל שעבודתו נראתה המקצועית יותר? האדריכל שלעבודות שלו הכי התחברתם? מי ששמעתם עליו את ההמלצות הטובות ביותר? או זה שהותיר בכם את התחושה הטובה כשיצאנו מהפגישה איתו? מי יוכל לתכנן הכי טוב עבורכם, את בית החלומות עליו חושבים ומדברים כה רבות? אז כך – כדאי ומומלץ, שההחלטה תילקח לפחות לפי שניים מהמאפיינים.

האחד מהפן המקצועי והשני מהפן האישי.

 

סביר, שלתחושות - יש ממש וכן - לעיניים הרואות! נבחר אדריכל!!! כצעד ראשון בעבודה המשותפת, (לאחר סגירת כל הפינות הטכניות...) המתכנן יבקר בשטח. בדרך זו יחוש ו"ינשום" האדריכל את השטח, את הסביבה המקיפה אותו, מה רואים ממנו, מי רואה אותו...להבין את אופי הסביבה ולקבל את התחושות שיובילו אותו כחלק מהעבודה והן בעזרת ניתוח תכנית המדידה, להבנת תנאי השטח כגון - כיוונים, שיפועים, התייחסות לדרכי גישה וכו' עתה, אפשר לשבת לפגישת עבודה ראשונה, אמיתית!

בפגישת העבודה הראשונה, השיחה תגלוש לרמת ההיכרות אישית יותר, בכדי שיתאפשר למתכנן להכיר ולהבין את אורחות חיי המשפחה.

אני לדוגמא, משוחחת עם הלקוחות ונכנסת לאט ובעדינות לעולמם, מכווינה ועוזרת, תחילה "לפרוס" בפני, את אחד השלבים החשובים בתכנון הבית - הצרכים , החלומות, הרצונות, הלבטים, הרעיונות (ולו שיהיו "המשוגעים" ביותר) לגבי - סגנון בנייה, פרטי בניין מיוחדים, שילוב חומרים מסוימים, יחסים בין חלקי הבית ועוד. לאחר מכן בעזרת יד מכוונת ומובילה, מבררים ביחד את כל הנקודות שהועלו ואפילו הגעה לנקודה, אשר לשמחתי, לרוב ניתנת עליה הדעת מראש – תקציב הבנייה...

 

כל ה"חבילה" הזאת, נכנסת לתהליך העבודה עם פרטים נוספים, שמתבהרים לאחר הצפה, בירור והבנת התנאים הקיימים, לאחר הביקור בשטח (חובה!) וכמובן - בדיקת ההוראות התכנוניות החלות על השטח. ועתה לאחר כל השיחות, הדיבורים והדיונים, הגיע מבחינתי כאדריכלית הרגע המרגש כל-כך, אשר בכל פעם מחדש, גורם לי תחושת פרפרים בבטן... פרפרים בשלל גוונים, צבעים וצורות!

 

זהו הזמן להודות ללקוחותיי שאפשרו לי להיכנס לעולמם ולהתרגש עימם בתכנון ביתם. לקחת את כל החומרים הנפלאים הפרוסים לפני,ולשזור אותם לתכשיט מותאם במראה של – בית . "בית מותאם לפי מידות ...בית בהתאמה אישית..." ובנימה אישית אומר שכל בית "שנולד" עם שפע של אהבה ממשיך לאורך כל חייו לתת ולמשוך אליו אהבה...

עיצוב והקמת אתר: סטודיו MOJO

© כל הזכויות שמורות, "ART" אדריכלות והנדסת בניין